Entreetickets
Masterclass keramiek door Kim Blekkenhorst | Een vaas geïnspireerd door Lea Halpern
Fan van keramieken en zin om net een stapje verder te gaan? In deze masterclass leer je hoe je je eigen kleurrijke vaas maakt!
Lea Halpern (1901-1985) werd al tijdens haar leven gezien als een van de meest begaafde keramisten. Ze had een grote chemische vakkennis en werd beroemd om haar expressieve glazuren in knallende kleuren.
In deze masterclass nemen we haar werk als inspiratie voor het maken van je eigen kleurrijke vaas. Na een kort bezoekje aan de tentoonstelling Ongekend talent. Vrouwen van de Amsterdamse School begin je met het maken van een schets met je eerste ideeën. Vervolgens leer je hoe je stap voor stap een vaas kunt opbouwen uit roodbakkende klei, en hoe je deze vervolgens verfraait met ornamenten en decoratie.
Tenslotte werk je de vaas af met engobes en pigmenten, waarin je je fantasie de vrije loop kan laten.
De masterclass duurt ca 3 uur.
Over de docent:
Kim Blekkenhorst - Black Horse on the Horizon
Keramiek kunstenaar en illustrator
Kim Blekkenhorst is een keramiekkunstenaar uit Amsterdam. Ze maakt prachtig servies en leidt workshops die mensen helpen het plezier in en de waarde van handgemaakt servies te (her)ontdekken. Vanuit haar studio dichtbij het Westerpark hoopt ze het vakmanschap in het dagelijks leven te doen herleven, en een grotere waardering te genereren voor lokaal geproduceerd servies van hoge kwaliteit.
Kim richt zich op duurzaamheid, en gebruikt lokale materialen zoals steengoedklei en natuurlijke pigmenten uit Nederland. Elk stuk dat ze maakt is ontworpen met oog voor zowel schoonheid als voor het milieu. Daarnaast hoopt Kim dat haar stukken worden gekoesterd en doorgegeven aan de volgende generatie.


